LG QNED Mini LED 4K Ultra HD Smart webOS TV | 140 cm (55 inch) | Black | 2026 model | 55QNED82BXA
CODE: TV01910
Write a review
LG
LG
Brand
Highlights
  • Display: QNED Mini LED 4K Ultra HD, 3840 x 2160 pixels, 120 Hz Refresh Rate
  • Operating System: webOS
  • Apps: YouTube, Disney+, Prime Video, Netflix, Apple TV, LG Channels, LG Gallery+
  • Sound: 20 W Speaker, Dolby Atmos
(Incl. all Taxes)
-37%
MRP: 109,990.00
In stock
Features
General
In The Box
Model Name
55QNED82BXA
Color
Black
Display Size
140 cm (55 inch)
Screen Type
QNED
Resolution
‎4K
Smart TV
Yes
Series
QNED82
HDMI Ports
Yes
USB Ports
Video Features
Panel Type
Flat Panel
Refresh Rate
120 Hz